Aile-Ebeveyn Koçluğu

Eğitim denilince akla ilk olarak okul ve üniversiteler gelir. Tabi ki bu kurumlar eğitimin temelini oluşturur ancak ebeveynlerin bilinçlilik düzeyleri çocuklarının eğitim öğretim süreçlerinde en önemli etkenlerdendir. Yapılan birçok ulusal ve uluslararası araştırma ile ailesi eğitim sürecine katkı sağlayabilen öğrencilerin daha başarılı olduğu ortaya koyulmuştur. Akademik gelişimden ayrı tutulamayacak olan sosyal ve kişisel gelişimin okul dışı aktiviteler, spor ve sanatsal faaliyetler ile desteklenmesi çok önemlidir. Burada çocuklarının hem akademik gelişimlerini takip etme hem de diğer alanlarda onları beslemede ailelere büyük görev düşer.

Diğer taraftan aileler de çocuklarının başarılı olmalarını hayatta mutlu olmalarını ister. Çocukları için en iyi olanı yapma niyetiyle ebeveynler kimi zaman aşırı hassas davranır ve öğrencilerde kaygıyı tetikler, kimi zaman ne yapacağını bilemeyerek çocuğunu eğitim için oradan oraya sürükler, kimi zaman da çocuğunun yeteneklerini ilgilerini ve gelecek profilini belirleyemediği için farkında olmadan çocuğunun gelecek fırsatlarını gözden kaçırır. Bu noktada profesyonel bir yaklaşım ile ailenin desteklenmesi öğrencinin başarısının yanında aile içi iletişimi de olumlu yönde etkiler. Ailenin kaliteli zaman geçirmesinde, farkındalıklarının artmasında, kendilerine ve çevrelerine pozitif değer katmasında fayda sağlar.

Movendus Akademi olarak Aile Ebeveyn Koçluğu programımız ile öğrencimizin başarısında güçlü yan olarak aileyi bir bütün olarak ele alıyor,  aile içi farkındalıkların artmasında destek oluyoruz. Böylece temel danışanımız olan öğrencimizi, akademik faaliyetlerinin yanında en yakın sosyal çevresi olan aile içerisinde destekliyoruz. Bu sayede aileler;

  • Aile içi iletişimimizi nasıl olumlu yönde geliştiririz?
  • Çocuğumuzun eğitim sürecinde ona ne katabiliriz?
  • Çocuğumuzun yeteneklerini, ilgilerini ve beklentilerini nasıl keşfedebiliriz?
  • Çocuğumuzun yeteneğini en doğru nasıl yönlendirebiliriz?
  • Aile içinde kaliteli zaman yönetimini nasıl sağlarız?
  • Çocuğumuzun sosyal yönünü nasıl destekleriz?
  • Çocuğumuzun kişisel gelişimini nasıl destekleriz?
  • Çocuğumuzun stres ve kaygı ile baş etmesini nasıl sağlarız?
  • Hayatımıza disiplinli çalışmayı nasıl oturturuz?
  • Çocuğumuzun yetişkin dönemleri için nasıl sağlam bir zemin oluştururuz? gibi sorularına cevap bulabilirler.

Sizler de bu konularda koçluğa ihtiyaç duyuyorsanız ücretsiz ön görüşmelerimize gelerek detaylı bilgi alabilirsiniz.   www.movendusakademi.com   sitemiz üzerinden, 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak veya info@www.movendusakademi.com adresine mail atarak randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Aile-Ebeveyn Koçluğu