Eğitim Bursu Danışmanlığı

Yurtdışında eğitim almak kur farkından dolayı kimileri için imkansız gibi görülebilir. Ancak başarılı bir öğrenci iseniz elde edeceğiniz burs imkanları ile masraflarınızın bir kısmını veya tamamını karşılamanız mümkün. Eğitim bursu danışmanlığı ile hangi üniversiteden, nasıl eğitim bursu alabilirsiniz size destek oluyoruz.

Peki yurtdışında eğitim bursu almak için başarılı bir öğrenci olmanın kriterleri nelerdir?

  • Lise diploma notunun 4,00 üzerinden en az 3,5 olması
  • Dil seviyesinin yeterli olduğunu gösteren (TOEFL/IELTS gibi) sınavlardan mümkün olan en üst puanı almak
  • Akademik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunarak bir başarıya imza atmak bursa başvurmak için aranan en temel kriterlerdir.

Ancak bu kaliteli okullarına dünyanın her yerinden başvurulduğu düşünüldüğünde tek başına yeterli olmayabilir. Öğrencinin kendini ispatlaması ve rakiplerini geride bırakması için fark yaratması gerekmektedir. Bu noktada bizler öğrencilerimiz ile Movendus Akademi olarak birebir ve özel çalışmalar yürütüyoruz. Görüşmeler ve analiz sonucu belirlediğimiz, öğrencimizin güçlü yönleri üzerinden akademik, sosyal ve kültürel anlamda güçlü projelerde yer alması, hedeflenen okulun standartlarında kaliteli başarılara imza atması yönünde danışmanlık veriyoruz. Öğrencimizin farkını ortaya koymasının yanında dünya standartlarında başarılara imza atarak geleceği için güçlü bir cv oluşturmasında ilk adımlarını bu sayede atmasına destek oluyoruz. Dolayısıyla kazanılan maddi desteğin yanında öğrencimiz kendisine bir değer katmış oluyor. Öğrencimizin ihtiyacına göre başvurulan üniversitenin bursunun yanında ek burs seçeneklerini ve maddi destekleri araştırıyor, aileye öğrencinin tüm eğitim süreci için finansal planlamada destek oluyoruz.

Sizler de bu konularda danışmanlığa ihtiyaç duyuyorsanız ücretsiz ön görüşmelerimize gelerek detaylı bilgi alabilirsiniz.  www.movendusakademi.com sitemiz üzerinden, 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak veya info@www.movendusakademi.com adresine mail atarak randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Eğitim Bursu Danışmanlığı