Koçluk

Kelime anlamı birini bir yerden bir yere götürmek olan koçluk; kişilerin doğru sorularla yönlendirilerek kendini keşfetmesi, potansiyelini ortaya çıkarması ve harekete geçmesi için planlı ve profesyonel bir gelişim ilişkisidir. Koçluk ile mevcut becerilerin geliştirilmesi, yeni becerilerin edinilmesi, potansiyelin performansa dönüştürülmesi amaçlanır. Bu sayede kişiler yüksek farkındalıkları ile mutluluğa ve başarıya giden yolda daha sağlam adımlarla yürür. Kişilerin kendine olan inancı, içsel motivasyonu, sorumluluk bilinci artar.

Koçluk terapi, eğitim, dert ortaklığı, arkadaşlık ya da mentörlük değildir. Koçluk profesyonel olarak verilen, kanıtlanmış ve başarılı belli yöntemleri bulunan, gelecek odaklı bir süreçtir.

Gençler İçin Koçluk Neden Önemlidir?

Hayatta herkes mutluluğun, başarının peşindedir. Kimisi genç yaşta hayat amacını bulur ve onun peşinde koşar, kimisi çizdiği yolda zorluklarla karşılaşınca üstesinden gelir kimisi pes eder. Kimisi de gerçekten ne istediğini çok geç yaşta keşfeder ama mutsuz da olsa o güne kadar pişmanlıklar içinde kurduğu düzenini değiştirebilmesi için zorlu yolu tercih etmek zorunda kalarak fedakarlıklar yapmak zorunda kalır.

Bizler gençlere erkenden kendilerinin, yetenek ve yetkinliklerinin farkına varmalarını, yola erken çıkmalarını tavsiye ediyoruz. Genç yaşlarda kendisi için harekete geçen kişilerin hem kariyerlerinde hem de sosyal yaşantılarında daha mutlu olduğunu, olgunluk dönemlerinde kendilerini gerçekleştirmek için daha kolay fırsat bulduklarını düşünüyoruz.

Dolayısıyla günümüzün hızlı gelişen dünyasında gelecek hedeflerini doğru yöntemlerle belirlemek isteyen gençler için koçluk çok önemli bir yer tutuyor. Eğitim hayatlarını daha verimli hale getirmek isteyen ve sağlam bir kariyer planlaması yapmak isteyen gençler koçluk ile hayatlarına değer katıyor. Bizler de ICF (International Coach Federation) onaylı profesyonel koçlarımız ile öğrencilerimizin ve ailelerinin Movendus Akademi olarak yanlarında oluyoruz.

Koçluk çalışmalarımız ile öğrencilerimizin ve ailelerinin;

  • Yetkinliklerini keşfetmelerini
  • Motivasyon kaynaklarını keşfetmelerini
  • Güçlü ve zayıf yönlerini belirlemelerini
  • Vizyon ve hedef belirlemeyi öğrenmelerini
  • Çalışma becerilerini geliştirmelerini
  • Zaman yönetimini öğrenmelerini
  • Akademik kaygı ve stres ile baş etme yolları geliştirmelerini amaçlıyoruz. Süreç boyunca öğrencilerimizin akademik gelişimleri için günlük ve haftalık olarak koyulan hedeflerin takibini aileleri ile beraber gerçekleştiriyoruz.

Sizler de bu konularda koçluğa ihtiyaç duyuyorsanız ücretsiz ön görüşmelerimize gelerek detaylı bilgi alabilirsiniz. www.movendusakademi.com sitemiz üzerinden, 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak veya info@www.movendusakademi.com adresine mail atarak randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Koçluk