Sertifika ve Lisans Üstü Danışmanlığı

Lisans eğitimi sonrası eğitim hayatına yurtdışında devam etmek isteyen gençler için dünya genelinde kaliteli üniversitelerde farklı imkanlar bulunuyor. Bu imkanlar mezunların gelecek planları, bütçeleri, uzmanlık alanlarına göre sınırsız seçenek sunuyor. Çok sayıda seçenek arasında lokasyon, eğitim içeriği ve süresi bakımından en uygun olanının tercih edilebilmesi için Movendus Akademi olarak Sertifika ve Lisans Üstü Eğitim Danışmanlığı ile öğrencilerimize yardımcı oluyoruz.

Yüksek Lisans Programları

Lisans sonrasında akademik gelişimini deva ettirmek isteyen öğrenciler yurtdışı eğitim seçeneklerini değerlendirerek daha kısa süreli eğitimler ile kendilerini geliştiriyor. Yurtdışında lisansüstü eğitim seçeneklerinden ilki master yani yüksek lisans programlarıdır.  Bu programların üniversiteden üniversiteye ve bölüme göre değişen kabul şartları olmakla birlikte, genelde yüksek lisans düşünen öğrencilerin şu şartları sağlaması beklenir;

  • Lisans eğitiminde alınmış olunan not ortalaması (GPA),
  • Alınmış olunan dersler ve içeriğinin programa uygunluğu,
  • İş tecrübesi ve kazanılmış başarılar,
  • Başvurulacak okul tarafından belirtilen minimum İnglizce seviyesi (TOEFL ve IELTS sınav sonuçları),
  • Bölümlerin içeriklerine göre alınacak GMAT ve GRE sınav sonuçları,
  • Eğitim maliyetini karşılayacak sponsor desteği,
  • Referans mektubu,
  • Niyet Mektubu,
  • Özgeçmiş

Movendus Akademi olarak bizler de öğrencilerimize kabul şartlarını sağlamalarında, başvuru, kabul, kayıt, vize ve ulaşım işlemlerinin takibinde danışmanlık veriyoruz.

Sertifika-Diploma Programları

Yurtdışında sertifika eğitimleri, yüksek lisans programlarından farklı olarak kayıt olacak öğrencilerde daha az şart aramanın yanında daha kısa süreli eğitim imkanı da sunabiliyor. Zamanı ve bütçesi kısıtlı, GMAT-GRE gibi sınav puanı olmayan, teoriden çok pratiğe dayalı bir eğitime ihtiyaç duyan öğrenciler için yurtdışı sertifika programları öğrenciler için geniş imkanlar sunuyor. 

Bilişim Teknolojileri, Bilgisayar Programcılığı, Reklamcılık, Sanat, Tasarım(Endüstriyel, İç Mimari, Sahne, Grafik,…), Film Yapımcılığı ve Yönetmenliği, Oyunculuk ve Mutfak Sanatları gibi çok geniş bir yelpazede öğrencilere sunulan programların süreleri  4 ay ile 2 yıl arasında değişebiliyor. Dil ve finansal yeterlilik şartı ile pratiğe dayalı eğitimleri sayesinde, sertifika programları staj ve iş konusunda gittikleri ülkede öğrencilere kapı açıyor.

Movendus Akademi olarak bizler de öğrencilerimize kabul şartlarını sağlamalarında, başvuru, kayıt, vize ve ulaşım işlemlerinin takibinde danışmanlık veriyoruz.

Sizler de bu konularda danışmanlığa ihtiyaç duyuyorsanız ücretsiz ön görüşmelerimize gelerek detaylı bilgi alabilirsiniz. www.movendusakademi.com sitemiz üzerinden, 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak veya info@www.movendusakademi.com adresine mail atarak randevu talebi oluşturabilirsiniz.

 

Üniversite Başvuru Danışmanlığı