Stratejik Öğrenci Koçluğu

Farkını ortaya koymak, öne geçmek isteyen öğrencilerimize yola erken çıkmalarını, hedef ve planlamalarında 10 hatta 20 yıl sonrasını düşünerek hareket etmelerini tavsiye ediyoruz. Başarı kolay elde edilmezken disiplin ve doğru planlanma ile şans da değildir. Zamanında harekete geçildiğinde ise başarıya giden yol, öğrenciler için yapılması gereken bir zorunluluk değil eğlenerek zevk alarak gerçekleştirdikleri faaliyetlere dönüşür. Fırsatları ve alternatifleri değerlendirmek için yeterli zamanın olması; öğrencilerin hayatta problem çözme, yeni yollar geliştirme yeteneğini geliştirmesine ve özgüven sahibi biri olarak kendisini yetiştirmesine olanak tanır. Stratejik Öğrenci koçluğu ile bu süreç profesyonel olarak yönetilir, öğrenci doğru zamanda doğru adımları atarak başarıya ulaşır.

Maalesef ki bazı öğrenciler ve aileler sadece lise son sınıfta bölüm ve meslek üzerine düşünmeye başlar, üniversiteye geçilince bir rahatlama oluşur, son sınıfta iş bulma telaşıyla cv hazırlıklarına başlanır ancak güçlü rakiplerin karşısında başarı şansı da azalmış olur. Özellikle lise döneminde öğrenci, derslerinde başarılıysa iyi bir üniversitede yüksek puanlı bir bölümü kazanacağına olan inançla kariyer gelişimine çok az kafa yorar, üniversite bittiğinde üzerinde çalışılmamış yetenek ve kabiliyetleri aynı bölümdeki yüzlerce rakibi arasından sıyrılmasında yeterli olmayabilir.

Bizler Movendus Akademi olarak zamanı kısıtlı da olsa stratejik dokunuşlarla fırsat arayan öğrencilerimiz için Stratejik Öğrenci Koçluğu programı ile kısa süreli yoğun ve etkili bir çalışma yürütüyoruz. Böylece öğrencilerimiz geç olmadan hayatlarının yönünü belirleyebilir ve önündeki fırsatları kaçırmadan değerlendirme şansı yakalayabilir.

Yaklaşık 5-6 ay süren Stratejik Öğrenci Koçluğu programımızda yer alan çalışmalarımızın bazıları ise; Öğrenci Profili Oluşturma, Karakter Analizi & Yansıtma, Yıllık Hedeflerin Çıkarılması ve Plana Konulması, Yetkinlik Analizi & Bireysel SWOT, Hedef Üniversite Liste Çalışması.

Sizler de bu konularda Stratejik Öğrenci koçluğu na ihtiyaç duyuyorsanız ücretsiz ön görüşmelerimize gelerek detaylı bilgi alabilirsiniz.  www.movendusakademi.com  sitemiz üzerinden, 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak veya info@www.movendusakademi.com adresine mail atarak randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Stratejik Öğrenci Koçluğu