Test Hazırlık Danışmanlığı

Movendus Akademi olarak yurtdışı eğitim düşünen öğrencilerimizi akademik sınavlar ve dil yeterliliği konusunda destekliyoruz. Test Hazırlık Danışmanlığı ile yurtdışında lisans veya yüksek lisans düşünen öğrencilerimiz için temel şart olan SAT, ACT, GMAT, GRE, TOEFL, IELTS ve onları çok avantajlı konuma getirecek AP sınavlarına hazırlıyor, IB ve A-Level derslerinde destek oluyoruz. 

Yurtdışı Eğitim Sınavları

  • IB ve A-Level Nedir?

IB; yani Uluslararası Bakalorya sistemi ders içerikleri bakımından evrensel bir standart sağlama amacıyla lisenin son iki sınıfında uygulanan diploma programıdır. “Türkiye’de de bazı liselerde uygulanmasıyla öğrenciler MEB müfredatının yanında IB müfredatını görerek lise diplomalarını uluslararası geçerlilik statüsüne getirebilirler. IB diploması ile öğrenciler 100 ülkede seçkin üniversitelere yatay geçiş hakkı kazanabilir, bazı derslerden muaf olabilir veya yurtdışında burs ihtimalini güçlendirebilir. IB diploma programında sahip okullarda bulunan öğrencilerimize birebir, grup ya da online dersler ayarlayarak diploma notlarını yüksek tutmalarında ve yurtdışına geçişlerini kolaylaştırmada destek oluyoruz.

A-Level; yani Advanced Level başta İngiltere ve İngiliz eğitim sistemine sahip ülkelerde geçerliliği bulunan lisenin son iki yılında eğitimi verilen diploma programıdır. A-level programında aldığı eğitimden sonra öğrenciler gördükleri derslerle ilişkili olan İngiltere’deki Oxford, Cambridge gibi kaliteli üniversitelerin bölümlerine geçişlerini kolaylaştırmış olurlar. Bizler de özellikle İngiltere’yi hedefleyen öğrencilerimize A-level programında yer alan derslerde birebir, grup ya da online dersler ayarlayarak destek oluyoruz.

Her iki diploma türünü de 16-19 yaş aralığında almak mümkündür.

  • SAT ve ACT NEDİR?

SAT (Scholastic Aptitude Test); ABD dışındaki ülkelerde yılda 6 kere düzenlenen ve uluslararası geniş bir yelpazede geçerliliğe sahip hem bilgiyi hem de yorumlama gücünü ölçen üniversite sınavıdır. Türkiye’de ODTÜ, İTÜ, Boğaziçi gibi kaliteli üniversitelerce de kabul edilen SAT, reasoning(okuma, yazma, matemetik, geometri) ve subject (İngilizce, tarih, matematik, fen) olarak iki kısımdan oluşur. İyi seviyede İngilizce gerektirirken soru yapılarının Türkiye’deki üniversite sınavına göre daha kolay olduğu söylenebilir.

ACT (American College Testing); ABD dışındaki ülkelerde yılda 5 kere düzenlenen ve yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin girdiği akademik yeterlilik sınavıdır. Özellikle Amerika ve Kanada başta olmak üzere dünyanın önde gelen üniversitelerince kabul edilen bu sınav İngilizce, Matematik, Okuma, Fen Bilimleri alanlarında test ve Writing bölümünden oluşur. 3,5 – 4 saat süren sınav yorumdan ziyade bilgiye dayalıdır.

Bizler de Test Hazırlık Danışmanlığı ile Movendus Akademi olarak öğrencilerimizi, kaliteli alanında uzman ve tecrübeli hocalarımızla bu sınavlara birebir, grup ya da online derslerle hazırlıyoruz.

  • AP (Advanced Placement)

İleri derecede yerleştirme programı olan AP sayesinde öğrenciler Amerika, Kanada başta olmak üzere dünyadaki prestijli üniversitelere kabullerini kolaylaştırma fırsatını yakalar. Temel olabilecek her bir lisans dersinden ayrı ayrı alınan puanlar o derslerden muaf olma, kredi olarak sayılma gibi avantajlar sağlar. Daha lise döneminde bu derslerin verilmesiyle yurtdışındaki öğrenim yoğunluğu ve hatta süresi azaltılabilir. Böylece okul ve yaşam masraflarından büyük ölçüde kar edilebilir, üniversitenin başka imkanlarından yararlanmak için zaman kazanılabilir. Bizler de Movendus Akademi olarak alanında uzman ve tecrübe sahibi eğitimcilerimizle öğrencilerimize destek oluyoruz.

AP Capstone, Arts, History & Social Science, English, World Languages & Cultures, Sciences ve Math & Computer Science olarak 6 ana dalda birçok dersi bulunan AP programı CollegeBoard tarafından test ve writing bölümleriyle oluşturularak her yıl Mayıs ayında sınav yapılır.

  • GMAT-GRE

GMAT (Graduate Management Admission Test); yurtdışında yüksek lisans düşünen öğrencilerimizin girdiği bir sınavdır. İşletme bölümünde MBA yapmak isteyen öğrencilerimiz bu sınava bilgisayar üzerinden istedikleri zaman girebilirler. 5 yıl geçerliliği bulunan sınav sayısal, sözel, mantık ve kompozisyon bölümlerinden oluşuyor.

GRE (Graduate Record Examinations); yurtdışında yüksek lisans veya doktora düşünen öğrencilerimizin girdiği bir sınavdır. Mühendislik ve sosyal bilimlerde İngilizce eğitim veren üniversitelerde geçerliliği bulunan GRE’ye bilgisayar üzerinde ve birebir katılarak kağıt üzerinde girilir.

Movendus Akademinin alanında uzman hocalarıyla sizleri lisansüstü eğitim hayallerinize hazırlanırken birebir, grup ya da online derslerle destekliyoruz.

  • TOEFL’mı IELTS’mi?

İngilizce dil yeterliliğini ölçen sınavlar yurtdışında lisans, yüksek lisans, doktora, sertifika eğitimlerinde iş ve staj başvurularında istenen temel şartlar arasındadır. Her iki sınav da birçok ülke ve üniversite tarafından kabul görmek ile beraber bazen üniversitesine göre biri ön plana çıkabilir. Listenning, reading, speaking, writing bölümlerinden oluşan iki sınavın da YDS denkliği vardır. Movendus Akademinin uzman hocaları ile bu sınavlara birebir, grup ya da online derslerle hazırlanabilirsiniz.

TOEFL; test ağırlıklı bir sınav olarak 4 saat sürer. Sınav merkezlerinde veya bilgisayar ortamında girilebilen sınavın speaking bölümü daha çok Amerikan aksanıyla gerçekleşir.

IELTS; test, boşluk doldurma, eşleştirme gibi çeşitli soru tiplerinden oluşarak 2 saat 45 dakika sürer. Speaking kısmı farklı bir gün daha çok İngiliz aksanıyla gerçekleşir

Sizler de Test Hazırlık Danışmanlığı için ihtiyaç duyuyorsanız ücretsiz ön görüşmelerimize gelerek detaylı bilgi alabilirsiniz.  www.movendusegitim.com sitemiz üzerinden, 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak veya info@www.movendusakademi.com adresine mail atarak randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Test Hazırlık Danışmanlığı