Üniversite Başvuru Danışmanlığı

Yurtdışında üniversite başvuruları Türkiye’den farklı olarak şartları ve tarihleri ülkesine, üniversitesine ve bölümüne göre değişen karmaşık bir süreçtir. SAT’de bölümüne göre istenen skor değişebileceği gibi kimi üniversiteler IELTS kimisi ise TOEFL isteyebilir. Kimi üniversiteler sadece akademik sınav başarılarını yeterli görürken kimisi öğrencinin orayı neden istediğini kanıtlamasını bekleyebilir. Kimisi öğrenciden sosyal beceriler beklerken kimisi mülakat yaparak öğrencinin kendisini nasıl ifade ettiğine öncelik verebilir. Akademik sınavlarda ve lise diploma notunda gerekli şartlar sağlandıktan sonra bütün bunlar göz önünde bulundurularak CommonApp, StudieLink, UCAS, OUAC gibi sistemler üzerinden başvuru süreçleri başlar. Üniversite başvuru danışmanlığı ile bütün sorularınıza cevap veriyoruz.

Movendus Akademi olarak uzman danışmanlarımız tarafından, hedeflenen üniversite ve bölüm tercihine göre bu başvuruları yönetiyoruz. Referansların toplanması ve başvuru yazılarının hazırlanmasında öğrencilerimize stratejik noktaların kaçırılmaması konusunda danışmanlık veriyoruz. Üniversitelerin kabul ofisleriyle iletişime geçerek hiçbir ayrıntının atlanmaması adına titizlikle yurtdışında üniversite başvuru sürecinin yönetilmesini sağlıyoruz. Kimi üniversiteler ya da bölümler tercihen öğrenci ile mülakat yapmak istediğinde öğrencimizi taktiksel manada mülakata hazırlanma konusunda destekliyoruz.

Burs alma ve alamama durumuna göre öğrencinin kabul alması durumunda yıllık mali giderlerini hesaplayarak ailenin finansal planlama yapmasına, gidilecek yerin

  • Kalınacak yer masrafları
  • Yeme içme masrafları
  • Sosyal aktivite masrafları
  • Ulaşım masrafları
  • Yaz programları
  • Staj programları
  • Co-op imkanları (Kanada)
  • Çalışma izin durumu göz önünde bulundurarak yardımcı oluyoruz.

Ayrıca yurtdışı üniversite başvuru danışmanlığı ile öğrencimizin ilk yıl için ders tercihi planlamasına yardımcı olarak ortama, derslere ve üniversite sistemine alışma sürecini kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Gideceği üniversitenin sosyal ortamı, akademik ortamı, öğrenciye farklı disiplinlerle katacağı fırsatları, orada başvurabileceği ofisler hakkında öğrencimizi bilgilendiriyoruz. Talep edilirse öğrencimize gideceği yerde mentör ayarlayarak oryantasyon desteği sağlıyoruz.

Son olarak öğrencimizin vize ve sigorta işlemlerinde danışmanlık veriyoruz. Ulaşım ve yerleşmesini planlayarak süreç boyunca iletişim halinde oluyoruz.

Sizler de bu konularda danışmanlığa ihtiyaç duyuyorsanız ücretsiz ön görüşmelerimize gelerek detaylı bilgi alabilirsiniz. www.movendusakademi.com sitemiz üzerinden, 0533 916 29 92 numaralı telefonu arayarak veya info@www.movendusakademi.com adresine mail atarak randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Üniversite Başvuru Danışmanlığı